Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Τεχνική Κατάδυση > Αποσυμπίεση
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Η λέξη ταμπού. Ο κόσμος το 'χει τούμπανο...

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #22  
Παλιά 16-06-08, 14:07
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Αποσυμπίεση όταν οι συνθήκες αλλάζουν

Δημήτρη όσο μπαινουν νέα κομμάτια στο παζλ η εικόνα γίνεται ολοένα και πιο καθαρή. Θα ήθελα να διαφοροποιήσω δύο πράγματα. Το ένα είναι η καθαρά εκπαιδευτική άποψη της GUE που αν την δει κανείς χωρίς ταμπού και προκαταλήψεις θα καταλήξει μάλλον στο συμπέρασμα ότι πρόκειτε για κάτι πολύ καλό γενικά ίσως καλύτερο από αρκετά άλλα συστήματα εκπαίδευσης. Προσωπικά δεν έχω άποψη αλλά αίσθηση για αυτό που γράφω πιό πάνω.

Το άλλο είναι το ήθος! Από ηθικής πλευράς λοιπόν έρχεται και η διαφωνία μου με το όλο σύστημα διότι οι ανθρώποι που το εκπροσωπόύν δεν με έχουν πείσει για τιςπροθέσεις τους και η όποια προσφορά τους έρχεται σε αντίθεση με την ανατολική κουλτούρα μου. Μιλάμε για έναν άνθρωπο από τους πρωτεργάτες της GUE ο οποίος άρχισε με το γνωστό "Do it right or don't do it at all!" Αφού έριξε λοιπόν τον πρώτο λίθο, συνέχισε χρησιμοποιώντας αυτόν το μη κερδοσκοπικό οργανισμό GUE - όπως λές - επωφελούμενος στο έπακρο τα δεδομένα για δικό του κέρδος. Όταν αυτό άρχισε να απειλείται δεν δίστασε να αποπέμψει και βασικούς του συνεργάτες που μάλιστα μέχρι τότε είχαν προσφέρει σημαντικά στοιχεία στο όλο οικοδόμημα. Χαίρομαι που η αλήθεια έχει πολλές όψεις και πώς τελικά δεν έχω και άδικο στις επιλογές μου.

Και κάτι άλλο! Η διπλωματική μου εργασία για το πτυχίο φαρμακευτικής ήταν στα ανδρογόνα - αναβολικά στεροειδή. Τότε έκανα και πολλή γυμναστική (περί τις 6 ώρες την ημέρα) και είχα άμεσο ενδιαφέρον. Ξέρω αρκετά πράγματα για τον τρόπο επίδρασης των ουσιών αυτών στην ψυχοσύνθεση αλλά και την συμπεριφορά του ατόμου. Αλλά αυτό είναι εντελώς άσχετο με το θέμα μας...
Απάντηση με παράθεση
 



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:00.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.