Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Άλλα Θέματα > Καταδυτικά κέντρα και καταστήματα
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Σχετικά με την καταδυτική αγορά - πείτε τα πράγματα με τ' όνομά τους: τι σας αρέσει, τι σας εκνευρίζει...

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #24  
Παλιά 24-07-10, 12:09
Το avatar του χρήστη Deep Rhodos
Deep Rhodos Deep Rhodos is offline
 
Εγγραφή: 16-12-2008
Περιοχή: Rodos
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Μου άρεσε / Με εκνεύρισε - Ανοιχτή κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
deep δεν καταλαβαίνω που ακριβώς το πας... τι σε κάνει να πιστεύεις ότι γνωρίζουμε τέτοιους και δεν μας νοιάζει;; τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν γνωρίζαμε τέτοια καταδυτικά θα τα υποστηρίζαμε; γιατί σώνει και καλά να μιλάμε για κάτι που δεν ξέρουμε;; γιατί σώνει και καλά να κλείσουμε μια συζήτηση για να μιλήσουμε για κάτι άλλο; και εν πάσει περιπτώση, οκ, εμείς δε μιλάμε, εσύ -που είναι προφανές ότι γνωρίζεις κι έχεις κάτι να πεις- γιατί δε μιλάς αλήθεια;
(Σου υπενθυμίζω ότι ο τίλος εδώ ειναι "Ανοιχτή Κριτική καταδυτικών επιχειρήσεων". Που σημαίνει ότι εδώ μέσα μιλάμε με ονόματα).
Σε ακούμε λοιπόν
Θα σου πώ αμέσως. Σε κάποιο άλλο thread με τίτλο πώς αντιδρούμε σε πληροφορία ψαρομπούκαλου την συζήτηση άνοιξε ο Gmav ο οποίος - προς τιμήν του - ανέφερε πως ήταν παρόν σε κάποιο περιστατικό με έναν ψαρομπούκαλο μέσα σε ένα κατάστημα. Αν διάβασα καλά, ούτε το κατάστημα αναφέρθηκε ούτε τίποτα άλλο και τελικά το θέμα άλλαξε πολύ σύντομα σε νομικές λεπτομέρειες κλπ. Δέν το πάω πουθενά. Υπερασπίζομαι την θέση μου σαν επαγγελματίας στον χώρο με όποια επιχειρήματα μπορώ να δώσω. Αυτό. Νομίζω δε ότι ο διάλογος μεταξύ επαγγελματία και ερασιτέχνη καλό κάνει.. Όσων τώρα αφορούν τους κατ εξακολούθηση ψαρομπούκαλους, κάπηλους κλπ, εγώ προσωπικά έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα και για τον λόγο αυτό επιμένω να θίγω το θέμα. Αν κατάλαβες εσύ φίλη μου ότι προσπαθώ να ενοχοποιήσω κάποιον (περαν ψαρομπούκαλων, καπήλων κλπ) ΚΑΚΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ. Θα ήθελα όμως κάποια στιγμή να αρχίζουμε να τους πετάμε έξω από τον χώρο. Με όποιο τρόπο ο καθένας μπορεί. Και τα φόρουμ είναι αν μη τι άλλο ένα εργαλείο για την δουλειά αυτή. Δεν είναι; Λέω λοιπόν και γω ανοιχτά την γνώμη μου. Γιατί δέν έχω διαβάσει στην παράγραφο καταδυτικά κέντρα κάποια τέτοια αναφορά; Αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποιος καλύπτει κάποιο τέτοιο κέντρο. Εννοείται!! Πέραν όμως των τιμών των καταδυτικών κέντρων, της ποιότητας των υπηρεσιών κλπ είναι και αυτό ένα πάρα πολύ σοβαρό θέμα. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη. Τωρα άν ξέρω κάτι και δέν το λέω.....εγώ Ρόδο ζώ ρε παιδιά. Πού να ξέρω τί γίνεται εκεί. Αν θέλετε όμως να σας πώ για τα έδώ πράγματα, δεν έχω καμιά αντίρρηση. Να έχετε όμως υπόψην σας - και χωρίς να κάνω τον Σερίφη - ότι για τα εδώ τουλάχιστον πράγματα, ότι μπορούσα να κάνω το έκανα. Και φυσικά δέν έγινε τίποτα. Το σύνηθες δηλαδή.
__________________
Dare to Explore!
Απάντηση με παράθεση
 



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:24.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.