Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Θαλάσσιο Περιβάλλον > Γίνε Οικο-ρεπόρτερ
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Εντοπίσατε ρύπανση ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Ενημερώστε μας να αντιδράσουμε όλοι μαζί

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 27-03-09, 13:05
Δραπέτης Δραπέτης is offline
Ο χρήστης διαγράφηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 26-03-2009
Μηνύματα: 3
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

  #112  
Παλιά 27-03-09, 14:26
Το avatar του χρήστη dmanetakis
dmanetakis dmanetakis is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Περιοχή: Mοσχάτο, Αθήνα
Μηνύματα: 865
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Galon Εμφάνιση μηνυμάτων
  • Η νοημοσύνη φέρνει σεβασμό
  • Γίνεσαι ένας εαυτός που υπάρχει μέσα σου: μάτια μπροστά στο κεφάλι, για να μπορείς να εστιάζεις στη λεία σου, χέρια για να αρπάξεις. Ναι φίλε μου, γεννήθηκες αρπαχτικό, μη το απαρνιέσαι. Είσαι πλάσμα της φύσης και εσύ. Στιγμές. . . έχεις ανάγκη το φόνο.
  • Και τώρα που έμαθες, μπορείς ναζήσεις λίγο στο παρελθόν. Στην εποχή που είχες άγρια ένστικτα, στην εποχή που ζούσες για την άγρια χαρά του φόνου. . .
  • Η ηθική, είναι και αυτή μια καθαρά ανθρώπινη επινόηση, δεν απαντάται ως νόμος της φύσης στο σύμπαν. Έτσι ποτέ δεν θα τη βάλω στους λογισμούς μου, για να αιτιολογήσω κάτι.
Αν δεν μασήσεις καλά τον Σοπενχάουερ φέρνει πνευματική δυσκοιλιότητα, ενίοτε και φόνο.......
  #113  
Παλιά 27-03-09, 14:28
Το avatar του χρήστη Έκτωρ
Έκτωρ Έκτωρ is offline
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Περιοχή: Μεστά Χίου!
Μηνύματα: 430
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

__________________
www.tortugadive.gr
  #114  
Παλιά 27-03-09, 15:50
Το avatar του χρήστη dimkar
dimkar dimkar is offline
 
Εγγραφή: 24-09-2008
Μηνύματα: 170
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Μια εκπληκτική σκηνή με άντρακλες που με φτιάχνει απίστευτα:

http://www.youtube.com/watch?v=KZAC2WuEaCc

από το "Ένα ψάρι που το έλεγαν Wanda". Δείτε το: έχει και διάλεξη από macho κουμποροφόρο για το Nietcze και κατανάλωση ολόφρεσκου ψαριού!!
__________________
Ανοικτό Σπηλαιολογικό Εγχειρίδιο: απλά, προσθέστε τη σπηλιά!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimkar : 27-03-09 στις 15:54.
  #115  
Παλιά 27-03-09, 16:30
Το avatar του χρήστη dmanetakis
dmanetakis dmanetakis is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Περιοχή: Mοσχάτο, Αθήνα
Μηνύματα: 865
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Phoevos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα χαιρόμουν πολύ αν είχες την ικανότητα να μου αποδείξεις (με λογικά επιχειρήματα, και όχι με αφορισμούς) ότι πράγματι αυτές οι απόψεις είναι "επικίνδυνες". Αμφιβάλλω πολύ όμως για αυτό.

Αφορισμούς είναι πάρα πολύ εύκολο να κάνουμε όλοι. Αλλά οι αφορισμοί ανήκουν στον άλλο κόσμο που δεν έχει καμία λογική, μόνο δόγματα.

Ευλόγησον λοιπόν, και αν ποτέ ανακαλύψεις μέσα σου κάποια ικανότητα κριτικής σκέψης ή διάθεσης για ανάλυση, θα χαρώ να συζητήσουμε εποικοδομητικά επί της ουσίας με επιχειρήματα.

Προς λοιπούς "συναδέλφους":

Αν είχα μια καλή εικόνα για τους αυτόνομους, φροντίσατε να τη ξεσκίσετε. Όχι μόνο δεν είστε ικανοί για συζήτηση (αφού η ειρωνία εδώ μέσα πάει σύννεφο, απορώ απο απού αντλείται αυτή τη κομπορρημοσύνη), αλλά δεν παραθέτετε καν λογικά αντεπιχειρήματα. Η <<λογική>> σας ως αντιπαράθεση θυμίζει στη καλύτερη συμπεριφορά 5ντάχρονων
Λυπάμαι ειλικρινά
Φίλε μου , είναι λογικό να βρίσκεσαι σε θέση άμυνας , έπειτα από όλα αυτά που έχουν προηγηθεί , και αυτό φαίνεται από την επίθεση που κάνεις σε μένα και στον καθένα που είναι αντίθετος στις απόψεις σου . Γιατί όπως είναι γνωστό υπάρχει η αντίληψη ότι , η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα , πράγμα που εμένα με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Δεν πρόκειται να καθίσω να λύσω τις αμφιβολίες σου , σχετικά με τις ικανότητες μου , τη λογική μου , την κριτική μου ικανότητα κλπ. Πίστεψε με πραγματικά δεν με ενδιαφέρει . Όπως επίσης δεν πρόκειται να καθίσω να σου αναλύσω το αυτονόητο ότι : όπου εμπεριέχεται φόνος ή καταστροφή με απόλαυση, είναι επικίνδυνο.

Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι πραγματικά να είσαι καλά.
  #116  
Παλιά 27-03-09, 16:50
PanEx PanEx is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2008
Μηνύματα: 22
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια εκπληκτική σκηνή με άντρακλες που με φτιάχνει απίστευτα........
Σύ είπας.!
Μέ ότι φτιάχνεται ο καθένας καλό είναι.....

Είναι εντυπωσιακό πάντως πως είναι πάρα πολλά τα σεξουαλικά υπονοούμενα για φόρουμ αυτοδυτών,.........ή κάνω λάθος;;
__________________
www.spearfishingforum.gr
  #117  
Παλιά 27-03-09, 18:48
Σπύρος-Ιάσων Σπύρος-Ιάσων is offline
 
Εγγραφή: 29-08-2008
Μηνύματα: 10
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PanEx Εμφάνιση μηνυμάτων
Σύ είπας.!
Μέ ότι φτιάχνεται ο καθένας καλό είναι.....

Είναι εντυπωσιακό πάντως πως είναι πάρα πολλά τα σεξουαλικά υπονοούμενα για φόρουμ αυτοδυτών,.........ή κάνω λάθος;;
  #118  
Παλιά 27-03-09, 18:58
Το avatar του χρήστη dimkar
dimkar dimkar is offline
 
Εγγραφή: 24-09-2008
Μηνύματα: 170
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Mα δεν είναι υπονοούμενα φίλε μου...

Όπλο = φαλικό σύμβολο...

Εκφράσεις όπως: "έριξα ατσάλι ανάμεσα στα πράσινα μάτια της" (ή κάπως έτσι) είναι από αυτές που ένας ψυχολόγος λατρεύει (καθότι του εξασφαλίζουν τα προς το ζην)...

Γενικά πάντως δεν είναι καλό με το να φτιάχνεσαι με "ότι νάναι". Αν φτιάχνεσαι πχ με το φόνο έχεις σοβαρό πρόβλημα ψυχικής ισορροπίας.
__________________
Ανοικτό Σπηλαιολογικό Εγχειρίδιο: απλά, προσθέστε τη σπηλιά!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimkar : 27-03-09 στις 19:01.
  #119  
Παλιά 27-03-09, 19:09
tdrackos tdrackos is offline
Ο χρήστης διαγράφηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 26-03-2009
Μηνύματα: 11
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dmanetakis Εμφάνιση μηνυμάτων
.... είναι λογικό να βρίσκεσαι σε θέση άμυνας , έπειτα από όλα αυτά που έχουν προηγηθεί , και αυτό φαίνεται από την επίθεση που κάνεις σε μένα και στον καθένα που είναι αντίθετος στις απόψεις σου . Γιατί όπως είναι γνωστό υπάρχει η αντίληψη ότι , η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα .......
πράγμα που εμένα με βρίσκει κάθετα αντίθετο.

Και φυσικα φιλε εισαι ο πρωτος που βαλθηκες να το αποδειξεις!!!!
δες τις πρωτες σου δημοσιευσεις, ή μαλλον ολο αυτο το τοπικ..
Το αστειο ειναι που σε βρισκει και"αντιθετο"..

Κανενα επιχειρημα?
Καμια συζητηση??

Εχουν τοποθετηθει παραπανω αρκετες ερωτησεις και πραγματικα αρκετα αξιολογα πραγματα προς συζητηση...

Ο Φοιβος , και καθε Φοιβος , το ξερει και ειναι σιγουρος πως λειτουργει πολυ πιο "οικολογικα" (πουτανα την καναμε την οικολογια) από τον καθε
αυτοδυτη , που στις διακοπες του στο όμορφο νησι απλα θα φωτογραφισει
τα όμορφα πλασματα του βυθου και στην συνεχεια θα παει στην ψαροταβερνα να φαει την ροφοσουπα , ή την μαριδα , ή την κακαβια
η οποιοδηποτε άλλο ψαρι-προϊόν απο δυχτι...
Και θα αισθανεται κ ομορφα,οικολογς (!), γιατι σου λεει "εγω δεν τα σκοτωσα..", "μονο φωτογραφιες βγαζω.."
Θελετε να το συζητησουμε αυτο?
Το ανεφερα κ παλι αλλα κανεις δεν το αγγιξε...

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι , ο ψ/κας που θα εχει σωστη περιβαλλοντικη παιδεια
ειναι μακράν ο οικολογικότερος καταναλωτης ψαριου από καθε αλλο ανθρωπο...
Εκτος πια και αν τρωτε μόνο προϊόντα ιχθυοτροφειου.Τοτε σας βγαζω το καπελο!
Θελεται να το συζητησουμε..?
Ας πιαστουμε απο καπου κ ας κανουμε μια ΚΑΛΗ αρχη.. !


Σας ευχαριστώ και σας εύχομαι πραγματικά να είστε καλά.
  #120  
Παλιά 27-03-09, 19:21
tdrackos tdrackos is offline
Ο χρήστης διαγράφηκε μετά από αίτησή του
 
Εγγραφή: 26-03-2009
Μηνύματα: 11
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Mα δεν είναι υπονοούμενα φίλε μου...
Όπλο = φαλικό σύμβολο...
Εκφράσεις όπως: "έριξα ατσάλι ανάμεσα στα πράσινα μάτια της" (ή κάπως έτσι) είναι από αυτές που ένας ψυχολόγος λατρεύει (καθότι του εξασφαλίζουν τα προς το ζην)...
Γενικά πάντως δεν είναι καλό με το να φτιάχνεσαι με "ότι νάναι". Αν φτιάχνεσαι πχ με το φόνο έχεις σοβαρό πρόβλημα ψυχικής ισορροπίας.
Σκεψου φιλε μου τι προβλημα ψυχικης ισορροπιας ειναι να φτιαχνεσαι
με το να ξοδευεις χρηματα για να αναβεις ενα πακετακι καπνο περιτυλιγμενο σε χαρτι, το οποιο σιγα σιγα σκοτωνει εσενα κ τους γυρω σου...
Το κατα κοσμον τσιγαρο.
Και υποψιαζομαι πως και αυτον στο ιντερνετ μαλακα θα τον πεις , παρ ολο που μολις δεις τον πατερα σου , τον αδερφο σου ή το γιο σου να καπνιζει θα υιοθετησεις διαφορετικη συμπεριφορα.
Πλακα εχει..

Το γραφω γιατι παρατηρώ μία εξαρση λογικης σκεψης και απόλυτης συμπεριφορας, προσπαθουμε να εξηγησουμε ολα βαση λογικης κ θεωρουμε πως εμεις συμπεριφερόμαστε παντα λογικα κ εξυπνα...

Και ταυτόχρονα, (μιας κ το αντικείμενο εγινε μοδα στις τελευταιες δημοσιευσεις) , ενω θελουμε να κανουμε 1-2 παιδια , προσπαθουμε να πηδ@με μιά ζωη, κανοντας και 10-15 χρονια προπονηση πριν , αλλα και μεχρι τα εσχατα γεραματα χρησιμοποιωντας ουσιες που μπορει κ να μας σκοτωσουν...
Πλακα εχει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tdrackos : 27-03-09 στις 19:27.
Κλειστό Θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:03.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.