Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Ο πρώτος μου εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Θέλετε βοήθεια ή συμβουλές για να διαλέξετε τον πρώτο σας καταδυτικό εξοπλισμό;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-10-08, 20:05
Το avatar του χρήστη Normoxic Diver
Normoxic Diver Normoxic Diver is offline
 
Εγγραφή: 24-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 270
Απάντηση: Ρυθμιστής Αναπνοής

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Thanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Scubapro, Apeks, Aqualung
Apeks, Scubapro, Aqualung

...
__________________
“dive to express NOT to impress”....anonymous diver
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-10-08, 21:09
Το avatar του χρήστη sonna
sonna sonna is offline
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 11
Απάντηση: Ρυθμιστής Αναπνοής

φιλοι δυτες, ευχαριστω για την ανταποκριση ! Απλως να διευκρινηω οτι ενδιαφερομαι αποκλειστικα για καταδυση αναψυχης δηλ στα 20-25 μ. αντε 30 αν εχει κατι ενδιαφερον. (αν και ποτε δεν ξερεις ). Δηλ. θα με ενδιεφερε κατι οικονομικο και αξιοπιστο . Εχω ακουσει και εγω για τους apex οτι ειναι κορυφαιοι, αλλα δεν ειναι για πιο σκληρες συνθηκες ( βαθους και θερμοκρασιας) ?
Βασικα ο λογος που θελω να αγορασω ρυθμιστη και οχι bcd πχ ειναι γιατι τα προβληματα που ειχα μεχρι τωρα με τον ενοικιασμενο εξοπλισμο ηταν απο τους ρυθμιστες.Μια εμπαζε νερα ( το τι αλατι εφαγα δε λεγεται ), αλλη εσκασε ο σωληνας χαμηλης πιεσης ενω ημουν ετοιμη για κατω, αλλη δε γεμιζε καλα το τζακετ και νομιζα οτι θα φτασω στον πατο και αλλη μια δεν εφερνε καλα αερα. Ψιλοπραματα δηλαδη.
οκ θα το ψαξω παντως !!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-10-08, 21:13
psyche psyche is offline
 
Εγγραφή: 07-06-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 145
Απάντηση: Ρυθμιστής Αναπνοής

Αν προσανατολιστείς προς scubapro κοίτα και εδώ Από ορισμένους συνδιασμούς και πάνω έχουν δώρο την twin console (~140€). Σε "μικρότερους" συνδιασμούς δίνουν δώρο απλό SPG. Σε αυτά φυσικά θα πρέπει να προσθέσεις και το όποιο χταπόδι.

Για apeks φθηνότερα μάλλον θα βρεις στο scubastore που προαναφέρθηκε, κυρίως γιατί έχει "πακέτα" 1ο-2ο-χταπόδι.

Γενικώς κοίτα και στα tabs με τα "special offers", "stock clearence" κλπ, μπορεί να πετύχεις πολύ καλές τιμές, προφανώς όμως για παλιότερα μοντέλα.
Επίσης όταν κοιτάς τιμές σε e-shops καλό είναι να βάζεις αυτά που θες στο basket και να πηγαίνεις στο checkout για να δεις την τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά. Μερικές φορές μπορεί να κρύβουν εκπλήξεις!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-10-08, 21:30
psyche psyche is offline
 
Εγγραφή: 07-06-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 145
Απάντηση: Ρυθμιστής Αναπνοής

Α!

επίσης πέρνα και καμιά βόλτα από τις σελίδες των κατασκευαστών όπου μπορείς να δεις αρκετά αναλυτικά τα χαρακτηριστικά των διαφόρων μοντέλων, καθώς και καλές φωτογραφίες τους. Έτσι μπορείς να δεις ποια μοντέλα "κάνουν" για δύσκολες συνθήκες και ποια όχι, θα δεις το μέγεθός τους, αν έχουν περιστρεφόμενα τμήματα, τη χωροταξία σωλήνων που παρέχουν κλπ

Όπως μου είπανε κι εμένα, τελικά από τα σημαντικότερα είναι να βολεύει εσένα προσωπικά ! [DIR divers excluded ]

Ένα συγκριτικό μπορείς να δεις εδώ και φυσικά κι εδώ.

Καλή τύχη με το ψάξιμο! Εγώ [από το πρώτο μύνημα του thread] ακόμα ψάχνω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.