Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Ο πρώτος μου εξοπλισμός
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Θέλετε βοήθεια ή συμβουλές για να διαλέξετε τον πρώτο σας καταδυτικό εξοπλισμό;

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 03-11-10, 11:43
greekdiver greekdiver is offline
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Μηνύματα: 9
Απάντηση: Internet Shopping

Καλημερα εγω παντως παραγγειλα πραγματα απο scubastore και ομολογω οτι εχουν αργησει κοματακι!
Η παραγγελεια εχει ξεκινησει απο 22 του προηγουμενου μηνα και ακομα να φανει!
Τους εχω στειλει 3 μυνηματα και δεν μου εχουν απαντησει!
Tα πραγματα θα ερθουν με dpd εχω αρχισει και ανχωνομε!
Καμοια συμβουλη παιδες?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 03-11-10, 21:47
manta_ray manta_ray is offline
 
Εγγραφή: 11-11-2009
Μηνύματα: 34
Απάντηση: Internet Shopping

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greekdiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα εγω παντως παραγγειλα πραγματα απο scubastore και ομολογω οτι εχουν αργησει κοματακι!
Η παραγγελεια εχει ξεκινησει απο 22 του προηγουμενου μηνα και ακομα να φανει!
Τους εχω στειλει 3 μυνηματα και δεν μου εχουν απαντησει!
Tα πραγματα θα ερθουν με dpd εχω αρχισει και ανχωνομε!
Καμοια συμβουλη παιδες?
Έχω παραγγείλει και εγώ τρεις φορές πράγματα από scubastore και τις δύο απ' αυτές τα πράγματα που ήθελα δεν ήταν άμεσα διαθέσιμα γιατί δεν τα είχαν ούτε εκείνοι αλλά τα περίμεναν από τον εκάστοτε προμηθευτή. Και στις δύο περιπτώσεις πάντως λάμβανα e-mail για το τι γίνεται με την παραγγελία μου.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 08-11-10, 13:13
greekdiver greekdiver is offline
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Μηνύματα: 9
Απάντηση: Internet Shopping

Τελος καλο ολα καλα!

Για να μην τα πολυλογω το δεμα μου ηρθε μετα απο τηλ που πηρα στην Ισπανια.
Ειχαν κανει πατατα και μολις τους πηρα τηλ το δεμα μου ηρθε την αλλη μερα με αλλη μεταφορικη!
Τεσπα θα το ξανασκεφτω να ξαναπαραγγειλω πραγματα απο κει,εχουμε που εχουμε τα προβληματα μας θα προβληματιζομαστε και για τις παραγγελειες μας?
Δεν λεει!Παλι καλα που τους πηρα αλλιως ακομα το δεμα μου θα ψαχνα!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 08-11-10, 13:36
ΦΟΙΒΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 25-10-2007
Μηνύματα: 148
Απάντηση: Internet Shopping

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greekdiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος καλο ολα καλα!

Για να μην τα πολυλογω το δεμα μου ηρθε μετα απο τηλ που πηρα στην Ισπανια.
Ειχαν κανει πατατα και μολις τους πηρα τηλ το δεμα μου ηρθε την αλλη μερα με αλλη μεταφορικη!
Τεσπα θα το ξανασκεφτω να ξαναπαραγγειλω πραγματα απο κει,εχουμε που εχουμε τα προβληματα μας θα προβληματιζομαστε και για τις παραγγελειες μας?
Δεν λεει!Παλι καλα που τους πηρα αλλιως ακομα το δεμα μου θα ψαχνα!
Greekdiver, μην σε προβληματίζει το ότι τα πράγματα δεν κύλισαν τόσο καλά με την παραγγελία σου..

Μπορεί εσύ να είχες μια λιγάκι δυσάρεστη εμπειρία, όμως να ξέρεις οτι για το συγκεκριμένο site ακούγονται - κυρίως..- καλά λόγια.

Έχω κάνει δύο παραγγελίες από το scubastore και όλα κύλισαν ομαλότατα (άψογα θα έλεγα..) και με τις δύο!

Στην δεύτερη παραγγελία μάλιστα, όπου το προϊόν δεν υπήρχε σε stock, με ενημέρωσαν αμέσως οτι θα υπάρξει καθυστέρηση, ενώ στην συνέχεια ελάμβανα step by step ενημέρωση, μέχρι την στιγμή της αποστολής.

Κολλήματα ή λάθη κατά την διαδικασία προετοιμασίας μιας αποστολής, συμβαίνουν και στα καλύτερα μαγαζιά!

Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 08-11-10, 13:54
greekdiver greekdiver is offline
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Μηνύματα: 9
Απάντηση: Internet Shopping

Συμφωνω φιλε με τα λεγομενα σου.Και για αυτο παραγγειλα απο κει εχοντας ακουσει τα καλυτερα.
Αλλα τι γινετε τωρα,αν εχεις προπληρωσει 2500 ευρα και βλεπεις οτι κατι στραβωνει για οποιονδηποτε λογο,τοτε αρχιζεις και ανχωνεσε και λες τι γινετε.
Εγω παραγγειλα για πρωτη φορα και δεν γνωριζα πρωσωπικα την ποιοτητα του σαιτ.
Και μυνηματα εστειλα και φαξ και απαντηση δεν επερνα!Τελικα μεσω τηλ βρηκα τις απαντησεις που εψαχνα!
Ολα καλα!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 08-11-10, 14:24
ΦΟΙΒΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 25-10-2007
Μηνύματα: 148
Απάντηση: Internet Shopping

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greekdiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω φιλε με τα λεγομενα σου.Και για αυτο παραγγειλα απο κει εχοντας ακουσει τα καλυτερα.
Αλλα τι γινετε τωρα,αν εχεις προπληρωσει 2500 ευρα και βλεπεις οτι κατι στραβωνει για οποιονδηποτε λογο,τοτε αρχιζεις και ανχωνεσε και λες τι γινετε.
Εγω παραγγειλα για πρωτη φορα και δεν γνωριζα πρωσωπικα την ποιοτητα του σαιτ.
Και μυνηματα εστειλα και φαξ και απαντηση δεν επερνα!Τελικα μεσω τηλ βρηκα τις απαντησεις που εψαχνα!
Ολα καλα!
Εάν μιλάμε για τέτοιο ποσό, τότε σαφέστατα και υπάρχει σοβαρός λόγος για να αγχωθείς!

Και βέβαια...ύστερα από όλη αυτή την ένταση, η πλέον φυσιολογική αντίδραση, είναι να μην παραγγείλει κανείς ξανά από εκεί!

Σημαντικό ρόλο βέβαια εδώ, παίζει και η συμπεριφορά του shop (?) αφού λήξει/έληξε μία τέτοια ιστορία. Ένα ωραίο email συγνώμης και μικρής ανάλυσης του τι πήγε στραβά, πάντα βελτιώνει το κλίμα.

Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες, αλλά τεσπα..όλα καλά finally..
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 08-11-10, 14:43
greekdiver greekdiver is offline
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Μηνύματα: 9
Απάντηση: Internet Shopping

Αν ανχωθηκα λεει,και πολυ μαλιστα!
Στο πρωτο τηλ που εκανα,η κοπελα μου ειπε οτι ο υπολογιστης της ηταν παλιος και αργος και ειχε προβλημα,μου ειπε να την ξαναπαρω μετα απο 2 ωρες.
Μα καλα της λεω ηλεκτρονικο καταστημα και δεν εχετε τα βασικα εργαλεια της δουλειας σας?
Φυσικα με πλακωσε στις συγνωμες και μου ειπε να την ξαναπαρω.
Ξαναπερνω,μου ζητα κωδικο παραγγελειας,τον δινω,και τι μου λεει το θεικο.
Εχετε παραλαβει ,τα πραγματα σας κυριε!
Τι ειπες τωρα!Της λεω δεν εχω παρει τιποτα!Εμεινε εκπληκτη!Αφου με πλακωνει παλι στις συγνωμες,μου λεει πως αυριο θα τα εχω οποσδηποτε.
Οντως την αλλη μερα τα ειχα με αλλη μεταφορικη,τον λογω που αργησαν δεν τον εμαθα ουτε γω!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 28-01-11, 10:48
digibill digibill is offline
 
Εγγραφή: 18-10-2010
Περιοχή: Αχαρναί
Μηνύματα: 89
Απάντηση: Internet Shopping

Μήπως ξέρει κανένας πόσο καιρό περίπου κάνουν οι παραγγελίες να έλθουν από το www.lucasdivestore.com ? Παρήγγειλα προ 2 ημερών το seac sub mito από εκεί, και το σύστημα ειδοποιήσεων των online παραγγελιών τους είναι λίγο τραγικό: 3 ώρες μετά την υποβολή της παραγγελίας μου (σε ώρα που απ' ότι λένε είναι ανοιχτό το κατάστημα), και ενώ είχα πληρώσει κανονικά μέσω paypal, αυτή φαινόταν ακόμη σαν εκκρεμής (pending= δεν την έχει επιβεβαιώσει κάποιος υπάλληλος του καταστήματος, ελέγχοντας τα στοιχεία του αγοραστή και το στοκ του προϊόντος). Τους έστειλα mail ρωτώντας τους και μου απήντησαν ότι όλα οκ με την πληρωμή, θα έκαναν δε την αποστολή χτες. Ωστόσο, ούτε tracking number μου έχει έρθει, ούτε σχετικό mail, ούτε και η κατάσταση της παραγγελίας έχει αλλάξει σε shipped ή κάτι τέτοιο
Πόσο τους παίρνει συνήθως η διαδικασία;
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 28-01-11, 15:29
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: Internet Shopping

Πολλοί φίλοι έχουν αγοράσει από το συγκεκριμένο κατάστημα χωρίς να αναφέρουν κάποιο πρόβλημα. Στην μία μου παραγγελία επίσης δεν είχα πρόβλημα. Δεν θυμάμαι πόσο καιρό πήρε να έρθει, πάντως όχι πολύ.

Για να βάζουμε πάντως τα μεγέθη στην θέση τους ένα πλυντήριο πιάτων που αγόρασα από την Ηλεκτρονική 500 μέτρα από το σπίτι μου την Δευτέρα, σήμερα θα μου το φέρουν. Οπότε οι 2 μέρες που περιμένεις δεν πρέπει να σε ανησυχούν.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 28-01-11, 15:40
Το avatar του χρήστη seafarer
seafarer seafarer is offline
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 962
Απάντηση: Internet Shopping

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο digibill Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως ξέρει κανένας πόσο καιρό περίπου κάνουν οι παραγγελίες να έλθουν από το www.lucasdivestore.com ? Παρήγγειλα προ 2 ημερών το seac sub mito από εκεί, και το σύστημα ειδοποιήσεων των online παραγγελιών τους είναι λίγο τραγικό: 3 ώρες μετά την υποβολή της παραγγελίας μου (σε ώρα που απ' ότι λένε είναι ανοιχτό το κατάστημα), και ενώ είχα πληρώσει κανονικά μέσω paypal, αυτή φαινόταν ακόμη σαν εκκρεμής (pending= δεν την έχει επιβεβαιώσει κάποιος υπάλληλος του καταστήματος, ελέγχοντας τα στοιχεία του αγοραστή και το στοκ του προϊόντος). Τους έστειλα mail ρωτώντας τους και μου απήντησαν ότι όλα οκ με την πληρωμή, θα έκαναν δε την αποστολή χτες. Ωστόσο, ούτε tracking number μου έχει έρθει, ούτε σχετικό mail, ούτε και η κατάσταση της παραγγελίας έχει αλλάξει σε shipped ή κάτι τέτοιο
Πόσο τους παίρνει συνήθως η διαδικασία;
Απο LUCAS δεν χρειάζεται να ανησυχείς - όλες οι παραγγελίες αργούν λίγο, αλλά είναι 1000% αξιόπιστοι!!!
Τα mails που αναφέρεις έτσι είναι - θα απαντήσουν μετά 2-3 μέρες.
Επίσης το pending θα αλλάζει όταν θα φύγει απο εκεί η παραγγελία.
Δεν υπάρχει και κάποιος επάνω στο P.C. μόνιμα - χαλάρωσε/μην αγχώνεσαι φιλαράκι.
Το LUCAS παρότι είναι απο τα μεγαλύτερα και φθηνότερα e-shops δεν παύει να είναι μια μικρή σχετικά επιχείρηση νέων ανθρώπων και φίλων.
Εχω αγοράσει απο αυτούς και είχαμε και τηλεφωνική επικοινωνία άψογη!!!
(τουλάχιστον μπορείς να βγάλεις άκρη στα αγγλικά - αφού δεν είναι εγγλέζοι)
ΟΛΑ Ο.Κ. λοιπόν.....
__________________
Να σέβεσαι την θάλασσα. Είναι ανώτερη από 'σένα. Πάντα ήταν. Πάντα θα 'ναι!
ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ
https://kostasandreadis.blogspot.gr/
https://kostasandreadis.wordpress.com/
https://www.facebook.com/kandreadis
https://www.facebook.com/guidedivingmanual/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seafarer : 28-01-11 στις 15:55.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:43.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.