Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 24-09-08, 08:54
Το avatar του χρήστη akef
akef akef is offline
 
Εγγραφή: 05-07-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Beracuda Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα προμηθευτούμε με ικανό αριθμό από δυχτάκια (σαν αυτά για πατάτες) προκειμένου οι δύτες να έχουν τουλάχιστον ένα-δύο ο καθένας μαζί με snap clip. Όταν γεμίσει μπορούν να το δέσουν σε down lines που θα έχουν κρεμαστεί απο τα υποστηρικτικά σκάφη επιφανείας που θα είναι αγκυροβολημένα σε διάφορα σημεία στον κόλπο. Τα σκάφη ανεβάζουν το γεμάτο, το αδειάζουν σε πλαστική σακούλα του Δήμου και το ξαναπετάνε μέσα για επαναχρησιμοποίηση.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μυλωνάκης Κων/νος Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το καθαρισμό θα υπάρχουν ειδικά διχτακια?
Θα έχει ειδοποιηθεί όχημα του δήμου για μετά?
Ευχαριστώ…
Να μην μπαίνεις στο forum τοσο άργα το βράδυ!!! Σε χαλάει
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 24-09-08, 12:51
Το avatar του χρήστη neokles
neokles neokles is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Περιοχή: Ν. Ψυχικό
Μηνύματα: 1.172
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Μα να χάσω τέτοια κουβέντα!!

Γεια σου ρε Άκηη

To moral από αυτή την κουβέντα είναι ότι όταν καλέσεις δύτες πρέπει να τους ταίσεις. Σε στάβλο μένουν, νυστικοί δεν μένουν με τίποτα.

Βύρων συγχαρητήρια για την κίνηση . Πες σε παρακαλώ στον κο Δήμαρχο να μην δώσει μπύρες πριν την βουτιά γιατί από την σούρα τους θα ξηλώσουν κάνένα μόνιμο αγκυροβόλιο και ποιος μας σώζει
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 24-09-08, 13:56
΄Ακης Γκούμας ΄Ακης Γκούμας is offline
 
Εγγραφή: 02-07-2008
Μηνύματα: 145
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παιδιά συγγνώμη για το άσχετο του πόστ αυτού,κρατήθηκα - κρατήθηκα, αλλά δεν άντεξα !Το παρακάτω είναι απο μήνυμα που μου έστειλε φίλος. Το παραθέτω αυτούσιο.Μα την Παναγία, είναι απόλυτα αληθινό ! Γειά σου ρε Νεοκλή !.. "...φτάνουμε λοιπόν στην ΧΧΧΧΧΧ (αφαιρώ το όνομα του νησιού) γεμάτοι χαρά. Πάω στο καταδυτικό, κλείνω για την επομένη βουτιά, πρωινή. Αφού λοιπόν ξημερώνει ο Θεός την ημέρα, με παίρνει ο τύπος τηλ. και μου λέει :φίλε sorry δεν βγαίνουμε, έχει απαγορευτικό.Καντήλια εγώ, τρελαίνομαι δε περισότερο όταν λέει ότι δεν έχει ξαναγίνει όλο το καλοκαίρι. Λέω, ρε γαμώτη μου, τι καντεμιά είναι αυτή.....ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟ :"Λοιπόν σε κλείνω για να πάρω τηλ. και τον κύριο Κονταράτο να του πω ότι δεν θα βγούμε......." Είναι γεγονός !!!!!!!!!!!!!!Τα σχόλια δικά σας !"Σκόρδαααα, ασημένια καρφιάαααα. Και σταυρουδάκια πουλάωωωωω.Ο Πραματευτήηηηης!"
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 25-09-08, 16:24
Το avatar του χρήστη Μυλωνάκης Κων/νος
Μυλωνάκης Κων/νος Μυλωνάκης Κων/νος is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 306
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

1. Κώστας 2. Αντώνης 3. Γκούμας 4. Βασίλης πετρουλιας.
5. Άννα 6. Κατερίνα 7. Εμμυ 8. Σαλωμίδη Μαρία
9. Ζινα 10. Ντερεκ

Σύμφωνα με τις μετεωρολογικές προβλέψεις ο καιρός για Τζια τη Κυριακή θα είναι άσχημος..
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=78

Για εμάς που θα ταξιδέψουμε με σκάφος ακόμα δεν ακυρώνεται τίποτα…θα κοιτάξουμε και αύριο και το ξανασυζητάμε…
Θελω τη γνώμη σας παρακαλώ…
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 25-09-08, 17:55
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Κώστα, εγώ θα είμαι Τζια με αυτοκίνητο από Σάββατο μεσημέρι μέχρι Κυριακή απόγευμα 18.30.
Που σημαίνει, οτι εάν αποφασίσεται να έλθεται Κυριακή πρωί με το πλοίο της γραμμής, μπορώ να αναλάβω τη μεταφορά του εξοπλισμού σας από το λιμάνι στο Βουρκάρι.
Είναι κοντά, με δυο -τρια δρομολόγια μπορώ να το κάνω εύκολα...
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 25-09-08, 18:12
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Αν ο καπετάνιος είναι μέσα, τότε κι εγώ είμαι μέσα.....

(Έτσι κι αλλιώς κάπου διάβασα ότι η κατάδυση είναι ακραίο και σκληρό άθλημα και ως δύτρια νιώθω την ανάγκη να αποδείξω εαυτόν αντάξιο ενός τέτοιου ζηλευτού πρεστίζ )

(Εμπρός της γης οι μουσκεμένοι!)
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 25-09-08, 18:28
Το avatar του χρήστη Μυλωνάκης Κων/νος
Μυλωνάκης Κων/νος Μυλωνάκης Κων/νος is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 306
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Εγώ είμαι μέσα…
Έτσι και αλλιώς κάθε σκ τα ιδία έχουμε…βάλε νιτσεράδες σκουφάκια και καλή παρέα….
Αφού ο παλιόκαιρος μας έχει ταράξει φέτος…
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 25-09-08, 23:30
Το avatar του χρήστη Beracuda
Beracuda Beracuda is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 27-06-2007
Περιοχή: Κηφισιά & Κούνδουρος, Κέα
Μηνύματα: 293
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Φίλοι που θα έρθετε στη Κέα το Σ-Κ, σας όφειλα κάποιες απαντήσεις:

-Σχετικά με τα δωμάτια στο δημοτικό ξενώνα "Η Τζιά μας". Θα υπάρχει διαθεσιμότητα για 4-5 δωμάτια, 1-2 είναι τρίκλινα. Όποιοι έχουν ανάγκη παρακαλώ να επικοινωνήσουν μαζί μου το συντομότερο. First come/first served. Mob.: 6945-930303.

-Διχτάκια για το καθαρισμό. Ναι τα έχουμε προμηθευτεί. Θα παραδοθούν τουλάχιστον 2 σε κάθε δύτη.

-Όλα τα γεμάτα θα συγκεντρωθούν στο ντόκο, να κάνουμε ένα λόφο ει δυνατόν Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά. Θα τα φωτογραφίσουμε και μετά θα μπουν στους γνωστούς μας μπλε κάδους και θα οδεύσουν για την ανακύκλωση.

-Το φαγητό που θα παραθέσει στους εθελοντές ο Δήμος Κέας θα ακολουθήσει στο εστιατόριο "ΑΡΙΣΤΟΣ"

-Υπενθυμίζω την ώρα συνάντησης 11:00 πρωί Κυριακή 28/9 στο Βουρκάρι.

-Αν όλα πάνε "ρολόι" να πέσουμε στο νερό στις 12:00. Διευκρινίζω οτι τα νερά του λιμανιού είναι καθαρά και διαυγή, λόγο του βιολογικού που λειτουργεί από τις αρχές του φετινού καλοκαιριού. Φυσικά με τις "πεδιλιές" μας θα ανασηκωθεί θολούρα, να το έχουμε υπ' όψη. Υπολογίζω να έχουμε τελειώσει μέχρι τις 13:30 και νά κάτσουμε στα τραπέζια κατά τις 14:00.

Αυτά ως προς το γενικό πλάνο. Επιχειρησιακές λεπτομέρειες θα τις πούμε "επί τόπου". Ας προσπαθήσουμε να τηρήσουμε το γενικό χρονοδιάγραμμα με το να είμαστε ΟΛΟΙ συγκεντρωμένοι στο Βουρκάρι μέχρι τις 11:00

Πέρα από το καθαρισμό, νομίζω όλοι παρακολουθείτε τις συναρπαστικές εξελίξεις με το "Άγνωστο Ναυάγιο της Κέας". Είμαι μάλλον σίγουρος ότι μέχρι την Κυριακή θα έχουμε πετύχει την ταυτοποίηση, και οπωσδήποτε οι συζητήσεις μας θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον

Μια άλλη ιδέα που "την ρίχνω τώρα δα" θα ήταν αμέσως μετά το φαγητό να σας κάναμε μια παρουσίαση του θέματος με προβολή video & φωτογραφιών, σε αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου "Η Τζιά μας".
Αναρωτιέμαι αν κάτι τέτοιο:
α/ Θα ενδιέφερε,
β/ Πόσο εφικτό θα ήταν από πλευράς διαχείρισης χρόνου, όντας Κυριακή μεσημέρι, αναχωρήσεων κ.λπ.???
γ/ 'Η να το διοργανώσουμε κάποια άλλη στιγμή στην Αθήνα?

Τέλος και σημαντικό - Ο καιρός.
Δείτε εδώ: http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=78
Αυτή τη στιγμή το δίνει συνέχεια με 5-άρι Βόρειο. Αν πάει έτσι δεν θα έχουμε ουσιαστικό πρόβλημα
__________________
Beracuda
#28 Μέλος ΤΗΘΥΣ

“O ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΝΑΙ ΑΓΑΘΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤIΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ“: Jacques-Yves Cousteau, το 1988 έγινε μέλος της Γαλλικής Aκαδημίας με την αναγγελία αυτή!
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 26-09-08, 06:34
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Physalia Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ο καπετάνιος είναι μέσα, τότε κι εγώ είμαι μέσα.....


Ο καπεταν-Αντώνης ειναι ο πλεον αρμόδιος για να μας πει αν ειναι ok να πάμε..
Αν πει το ναι.. δε θα τον αφήσουμε μονο του.. !!!

__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 26-09-08, 07:08
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Beracuda Εμφάνιση μηνυμάτων
......

Αναρωτιέμαι αν κάτι τέτοιο:
α/ Θα ενδιέφερε,
β/ Πόσο εφικτό θα ήταν από πλευράς διαχείρισης χρόνου, όντας Κυριακή μεσημέρι, αναχωρήσεων κ.λπ.???
γ/ 'Η να το διοργανώσουμε κάποια άλλη στιγμή στην Αθήνα?

....
Βύρωνα φυσικά και η παρουσίαση ενδιαφέρει όλους φαντάζομαι. Το β ομως ερώτημα, χρειάζεται συζήτηση και τοποθέτηση απ' όσους θα είναι στη Τζια. Εγω π.χ. έχω κράτηση για επιστροφή στις 18.30 και φαντάζομαι ότι μπορώ να την αλλάξω για 21.00 εάν αποφασιστεί (έγκαιρα) ότι θα γίνει παρουσίαση μετά το τσιμπούσι.
Απ' την άλλη βέβαια, καλό θα ήταν να οργανωθεί κάτι στην Αθήνα τις επόμενες ημέρες/εβδομάδες ώστε να μπορέσουν να το παρακολουθήσουν και όλοι όσοι, για διάφορους λόγους, δεν θα είναι στη Τζια το Σ/Κ.
__________________
Γιώργος Κυπραίος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geogeo : 26-09-08 στις 09:25.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:57.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.