Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Ο Σύλλογος 'ΤΗΘΥΣ' > Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες - Δράσεις του Συλλόγου
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Ενημερωθείτε για τις δραστηριότητες του Συλλόγου. Οι προτάσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 26-09-08, 09:37
fivos fivos is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 28-01-2007
Περιοχή: Αθήνα, Αγ.Ανάργυροι
Μηνύματα: 5.011
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Βύρωνα τα συγχαρητήρια μου για την λεπτομερή οργάνωση του καθαρισμού, πόσο μάλιστα που γίνεται ταυτόχρονα με την οργάνωση των καταδυτικών προσπάθειών της ομάδας

Όσο για την παρουσίαση φωτογραφιών και video από το ναυάγιο, φαντάζομαι ότι θα είναι λίγο οριακή χρονικά για όσους έχουν αποφασίσει να φύγουν με το πλοίο των 18:30 (εγώ πάντως έχω κλείσει για τις 21:00, θα είμαι μόνος, οπότε μπορώ να πάρω τουλάχιστον άλλον ένα μαζί μου στο αμάξι στην επιστροφή).

Η απόφαση για το αν θα γίνει παρουσίαση ή όχι ανήκει κυρίως στην ομάδα KDE, αν θα έχετε έτοιμο το υλικό, αν έχετε το χρόνο, κλπ.
Είμαι σίγουρος πως θα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον να μας μεταφέρετε την εμπειρία της εξερεύνησης και μάλιστα τώρα που ακόμη είναι εν εξελίξη και την ζείτε
Αποφασίστε το όμως σύντομα, για να προλάβει ο κόσμος να προγραμματίσει την επιστροφή του

Όσο για παρουσίαση στην Αθήνα που είπε ο Γιώργος, αυτό νομίζω πως θα πρέπει να γίνει έτσι κι αλλιώς, άσχετα από την παρουσίαση στη Κέα.

καλή συνέχεια
__________________
Φοίβος Βιλανάκης :: μερικές φωτογραφίες μου ::

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fivos : 26-09-08 στις 12:03.
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 26-09-08, 09:56
Το avatar του χρήστη akef
akef akef is offline
 
Εγγραφή: 05-07-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Εγώ πάντως λέω μετά το φαγητό να βρούμε έναν ίσκιο και να την πέσουμε

Η εμπειρία έχει δείξει οτι παρουσιάσεις μετά απο φαγητό ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akef : 26-09-08 στις 09:59.
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 26-09-08, 13:40
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο akef Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως λέω μετά το φαγητό να βρούμε έναν ίσκιο και να την πέσουμε

Η εμπειρία έχει δείξει οτι παρουσιάσεις μετά απο φαγητό ....
Από ίσκιο, άλλο τίποτα ...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Beracuda Εμφάνιση μηνυμάτων
.........
Τέλος και σημαντικό - Ο καιρός.
Δείτε εδώ: http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=78
Αυτή τη στιγμή το δίνει συνέχεια με 5-άρι Βόρειο. Αν πάει έτσι δεν θα έχουμε ουσιαστικό πρόβλημα
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 27-09-08, 07:16
Το avatar του χρήστη Beracuda
Beracuda Beracuda is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 27-06-2007
Περιοχή: Κηφισιά & Κούνδουρος, Κέα
Μηνύματα: 293
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fivos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βύρωνα τα συγχαρητήρια μου για την λεπτομερή οργάνωση του καθαρισμού, πόσο μάλιστα που γίνεται ταυτόχρονα με την οργάνωση των καταδυτικών προσπάθειών της ομάδας
Ευχαριστούμε Φοίβο για τα καλά σου λόγια.

Παράθεση:
Όσο για την παρουσίαση φωτογραφιών και video από το ναυάγιο, φαντάζομαι ότι θα είναι λίγο οριακή χρονικά για όσους έχουν αποφασίσει να φύγουν με το πλοίο των 18:30 (εγώ πάντως έχω κλείσει για τις 21:00, θα είμαι μόνος, οπότε μπορώ να πάρω τουλάχιστον άλλον ένα μαζί μου στο αμάξι στην επιστροφή).
Συμφωνούμε, όλα θα είναι οριακά τη Κυριακή, οπότε αποφασίζουμε μόνο να βουτήξουμε για το καθαρισμό και μετά να φάμε και να πιούμε και να το γιορτάσουμε ΔΙΠΛΑ, χωρίς άγχος ...

Παράθεση:
Η απόφαση για το αν θα γίνει παρουσίαση ή όχι ανήκει κυρίως στην ομάδα KDE, αν θα έχετε έτοιμο το υλικό, αν έχετε το χρόνο, κλπ.
Είμαι σίγουρος πως θα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον να μας μεταφέρετε την εμπειρία της εξερεύνησης και μάλιστα τώρα που ακόμη είναι εν εξελίξη και την ζείτε
Αποφασίστε το όμως σύντομα, για να προλάβει ο κόσμος να προγραμματίσει την επιστροφή του

Όσο για παρουσίαση στην Αθήνα που είπε ο Γιώργος, αυτό νομίζω πως θα πρέπει να γίνει έτσι κι αλλιώς, άσχετα από την παρουσίαση στη Κέα.

καλή συνέχεια
Νομίζω ότι θα ήταν πιο καλά να διοργανώσουμε κάτι στην Αθήνα σύντομα. Το πότε και το πού τα συζητάμε από κοντά το Σ-Κ.

Καλό ταξίδι σε όλους σας.
__________________
Beracuda
#28 Μέλος ΤΗΘΥΣ

“O ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΝΑΙ ΑΓΑΘΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤIΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΙΕΣ“: Jacques-Yves Cousteau, το 1988 έγινε μέλος της Γαλλικής Aκαδημίας με την αναγγελία αυτή!
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 27-09-08, 11:32
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

ΑΤΤΕΝΤΙΟΝ ΠΛΙΖ!!!!!


Το ραντεβού για όσους πρόκειται να ταξιδέψουν με το σκάφος του Αντώνη ανανεώθηκε:

9 το πρωί στη γλίστρα της Αναβύσσου.

Ας προσπαθήσουμε να ξεκινήσουμε σχετικά νωρίς -μια που θα μας δυσκολέψει λιγάκι ο καιρός απ' ό,τι φαίνεται- για να μην αγχωθούμε με το χρόνο.


Για τους ξενύχτηδες λειτουργεί και υπηρεσία αφύπνισης...
Απλά αφήνετε πμ με το τηλέφωνό σας και αναλαμβάνουμε ευχαρίστως να σας καταστρέψουμε το γλυκό κυριακάτικο χουζούρι!!
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 28-09-08, 18:52
Το avatar του χρήστη Basilis
Basilis Basilis is offline
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Μηνύματα: 32
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Όλα πήγαν καλώς!
Αυτή η συμβολική κίνηση ελπίζω να περάσει το μήνυμα
"ΟΧΙ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΕ ΘΑΛΛΑΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΤΕΣ"
Απο την πλευρά μου θα εκφράσω την ευχή να καθιερωθούν τέτοιες κινήσεις σε βαθμό όπου κάθε φορά να υπάρχουν όλο και περισσότεροι εθελοντές!!
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 28-09-08, 19:01
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Έχοντας μόλις γυρίσει από μια μέρα γεμάτη όμορφες εμπειρίες, θέλω πολύ να ευχαριστήσω όλους αυτούς που συνεισέφεραν σε αυτό!!!

Βύρων σε ευχαριστώ πολύ, γιατί για μένα πραγματικά αποτελείς παράδειγμα προς μίμηση. Συγχαρητήρια για την έμπνευση αυτού του καθαρισμού και για την ΑΨΟΓΗ οργάνωσή του!! Αυτή είναι η απόδειξη ότι όταν πραγματικά επιθυμούμε να κάνουμε κάτι, ξεκινάμε θετικά, με προτάσεις και δράσεις και βάζοντας πρωτίστως τον εαυτό μας μέσα σε αυτό. Κι όσοι πιστοί προσέρχονται!
Βύρων και πάλι συγχαρητήρια, περάσαμε υπέροχα, σε ευχαριστούμε πολύ!!

KDE guys, μας κάνετε όλους περήφανους και χαιρόμαστε ακόμα περισσότερο που είστε φίλοι μας!

Σε όσους συμμετείχαν σε αυτό τον καθαρισμό -είτε από ξηράς είτε υποβρυχίως- ένα μεγάλο ευχαριστώ από εμένα γιατί πράγματι ο κόπος άξιζε και με το παραπάνω (φωτό της σκουπιδομάζας έπονται από τους αρμοδίους). Εκτός αυτού όμως, σας ευχαριστώ για την υπέροχη παρέα, δεν υπήρξε ούτε μια στιγμή αυτής της ημέρας που να μην απόλαυσα!!

Αντώνη ευχαριστώ που δεν δίστασες ούτε μια στιγμή να βγάλεις το σκάφος, παρά τις ελαφρώς δυσοίωνες προγνώσεις! Για ακόμα μια φορά αποδεικνύεται ότι η τύχη ευνοεί τους τολμηρούς (στα πούπουλα πήγαμε και ήρθαμε!)

Καπετάν Κώστα, σωραίος!!!

Ευχαριστούμε τον κύριο Δήμαρχο και Αντιδήμαρχο για το υπέροχο τραπέζι...
Προσωπικά δεν είμαι συνηθισμένη να ανταμείβομαι για τη συμμετοχή μου σε υποβρύχιους καθαρισμούς (10ος χρόνος φέτος και δεν μου ξαναματαέτυχε) και όπως και να'χει ήταν μια πραγματικά ευγενής χειρονομία....
Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για την όμορφη υποδοχή, τις ευχαριστίες και την ειλικρινή εκτίμηση που εισπράξαμε από τους Τζιώτες που ήταν εκεί... Αν και το κάναμε πρωτίστως για εμάς και το βυθό που αγαπάμε, σας ευχαριστώ πολύ όλους!!

Ευχαριστώ για το υπέροχο KDE μπλουζάκι!!!


__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 29-09-08, 07:11
Το avatar του χρήστη Zin
Zin Zin is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Μηνύματα: 1.657
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Phys.. τα είπες όλα!!

Δεν αφησες κανέναν απέξω να ευχαριστήσουμε και εμείς!!

Κατι που μου εκανε ιδιαίτερη εντύπωση ειναι πως φευγοντας καποιος για να μας αποχαιρετήσει μας ευχηθηκε να ειμαστε ετσι παντα χρησιμοι!

Αυτό που ευχομαι εγώ ειναι να μην ειμαστε στο μελλον απαραίτητοι για τετοιες εκδηλώσεις...
και εννοω να μην υπάρχουν πλέον καποτε σκουπίδια για να μαζέψουμε..

Δεν θα μπορέσω τελικά να μην ευχαριστήσω και εγω κάποιον.. θα ευχαριστήσω λοιπόν και εγώ πάνω από όλους τον Βύρων που τα διοργάνωσε όλα αψογα με αγάπη και καλή καρδιά!!!

__________________
vΖzzzinnn ...και τελος...
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 29-09-08, 07:22
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Zin Εμφάνιση μηνυμάτων
Phys.. τα είπες όλα!!
....
__________________
Γιώργος Κυπραίος
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 29-09-08, 08:50
MICHALIS MICHALIS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 08-06-2007
Περιοχή: THESSALONIKI
Μηνύματα: 831
Απάντηση: 28.9.2008: K.D.E. - Εθελοντικός Καθαρισμός Βυθού Βουρκαρίου Κέας

Συγχαρητηρια , αλλη μια φορα στον ΤΗΘΥΣ και στα μελη του για την θετικη τους σκεψη και εντονη δραση . Αποτελειτε παραδειγμα για πολλους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:16.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.