Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Θαλάσσιο Περιβάλλον > Γίνε Οικο-ρεπόρτερ
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Εντοπίσατε ρύπανση ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Ενημερώστε μας να αντιδράσουμε όλοι μαζί

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 26-03-09, 12:57
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Ρε συ Μιχάλη, μην μπλεκουμε τώρα τις βούρτσες εδώ πέρα
Το Greekdivers έχει ενότητα αυτόνομης κατάδυσης -απ' όπου ξεκίνησαν και όλα για τους γνωρίζοντες
Και μπορούν να συμμετέχουν σε αυτή όσοι αυτόνομοι θέλουν και να ζητάνε μπουκάλες κό,τι άλλο γουστάρουν. Δεν είναι δικό μας θέμα αυτό.
Ούτε σε αυτό το φόρουμ άλλωστε θα ορκιζόμουν ποτέ τι την θέλει τη μπουκάλα ο καθένας που τη ζητάει.....

(Πέτρο, δεν μπορώ να συμμετέχω σε 30 φόρα, ήδη ζορίζομαι πολύ σε αυτό το εξής ένα)


Γιώργο (geogeo) δε σε αδικώ που μπερδεύεσαι αν και για μένα είναι απλα τα πράγματα.

Έχω πει χιλιάδες φορές ότι δεν έχω πρόβλημα με το Ψ/Τ και τους ψαροκυνηγούς. Έχω πρόβλημα με την κακή χρήση του πρώτου και την απληστία του δεύτερου.
Υπάρχουν άδειες και νόμοι. Κι αν όσοι ψάρευαν είχαν άδεια και ακολουθούσαν τους νόμους, το Ψ/Τ θα μπορούσε να είναι πράγματι το φιλικότερο μέσο εξασφάλισης τροφής ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Αν προσποιούμουν ότι φρικάρω μπρος στο φόνο ενός ψαριού θα έπρεπε πρώτα να δηλώσω ότι δεν αγοράζω ποτέ ψάρια από τον ιχθυοπώλη και κατσικάκια-μοσχαράκια-γουρουνάκια από τον χασάπη.
Εφόσον δεν το κάνω αυτό, δε βλέπω καμιά ουσιώδη διαφορά μεταξύ εκείνου που πατάει τη σκανδάλη κι εμένα που πληρώνω κάποιον άλλο για να την πατήσει (σκοτώσει).

Αν μου δείξεις νεκρό χταπόδι θα φρικάρω. Έχω σκοτώσει πολλά σαν μικρό παιδί μέχρι ν' αρχίσω να διαβάζω γι'αυτά. Μέχρι ν'αρχίσω να αλληλεπιδρώ υποβρυχίως με αυτά... αλλά για μένα η γνώση λειτούργησε αντίθετα και από τότε σταμάτησα να τα τρώω (γνωρίζοντας εξαιρετικά καλά πόσο νόστιμα είναι).
Και όχι -επιτέλους με αυτή την καραμέλα- ο άνθρωπος δεν ανήκει σε καμιά κορυφή, αυτά είναι βρούβες φίλοι μου, όλοι όσοι ζούμε στον πλάνήτη βρισκόμαστε αυτή τη στιγμή σε εξελικτικές κορυφές, ας χαλαρώσουμε λίγο με την πάρτη μας..... αν είμαστε κάτι εμείς οι άνθρωποι είναι απλά οι πλέον εξαρτημένοι από όλα τα υπόλοιπα πλάσματα και γι' αυτό οι πλεον ευάλωτοι καθώς τα ξετινάζουμε. Που θα πάει, θα το πάρουμε χαμπάρι κάποια στιγμή -ας ελπίσουμε ότι δε θα είναι υπερβολικά αργά.

Ο Φοίβος έβαλε εδώ τη φωτό με τα ψάρια του για να μας προκαλέσει. Είναι ξεκάθαρο. Ίσως όχι κακόβουλα, αλλά σίγουρα για να μας προκαλέσει.
Αλλά δεν είναι το νεκρό ψάρι που θα με κάνει να φρικάρω, ξαναλέω.
Θα με φρικάρει το νεκρό ψάρι που χτυπήθηκε από ******* και ασχετοσύνη.
Θα με φρικάρει το νεκρό ψάρι που χτυπήθηκε νύχτα ή με μπουκάλα.
Και θα με φρικάρουν τα πολλά ψάρια που χτυπήθηκαν από οποιονδήποτε με οποιοδήποτε τρόπο.
Αχαριστία. Απληστία. Ασέβεια. Αλαζονεία. Ασχήμια. Ανηθικότητα. Ανοησία. Αμεριμνησία. Αναλγησία. Απρέπεια. Αστοδιάλο.
(Να πάω στο Β ή να τ' αφήσω);

Και Φοίβε, ναι, ωραίες εικόνες μας δείχνεις (κατά τ' άλλα ).
Τις έχουμε δει κι εμείς. Τις έχουμε αγαπήσει. Γι' αυτές είμαστε εδώ, γι'αυτές βουτάμε (αν ακόμα αναρωτιέσαι), γι' αυτές παλεύουμε.
Εσύ παλεύεις για κάτι;
Κάνεις κάτι για την ερωμένη σου-θάλασσα εκτός από το να τη δαγκώνεις;
Πόσα μαύρα λες στους φίλους σου ότι μπορούν να χτυπήσουν σε κάθε ψαριά τους;
Πόσα κιλά;

Ήρθες να μας διδάξεις κάτι;
Ήρθες να μας πεις κάτι;

Η φωτό σου δεν με ενοχλεί επειδή έχει νεκρά ψάρια.
Με ενοχλεί γιατί δίνει λάθος μηνύματα.
Εσύ δεν με ενοχλείς επειδή ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ (όλοι έχουμε τα προβλήματά μας)
Με ενοχλείς όμως αν νομίζεις ότι μπορείς να με πείσεις ότι είναι κι αυτός ένα τρόπος να δείξεις την αγάπη σου στη φύση.

Και καταλήγοντας -για ακόμα μια από τις άπειρες φορές που το έχω πει- δεν μας ενδιαφέρει ούτε το ότι κάνετε Ψ/Τ ούτε γιατί το κάνετε. Θέμα σας και ο νόμος με το μέρος σας. Είτε μου αρέσει είτε όχι, το σέβομαι

Σας παρακαλώ μονάχα σεβαστείτε κι εσείς εμάς.
Σεβαστείτε τους ελάχιστους νόμους που διέπουν τη δραστηριότητά σας.
Και αν θέλετε να μας πείσετε για κάτι, πείστε μας ότι σέβεστε (ή ακόμα καλύτερα, προσπαθείτε να βελτιώσετε) αυτούς τους νόμους διότι μέχρι στιγμής, κάνετε όλοι -ακόμα κι εσύ Φοίβε, ο μπολιασμένος- ακριβώς το αντίθετο.


Το Ψ/Τ δεν θα σας το καταργήσει κανείς αν τυχόν το φοβάστε. Σας το εγγυώμαι. Δεν θα προλάβει κανείς ποτέ να το απαγορεύσει.
Απλά κάποια στιγμή δε θα έχει πια νόημα να πηγαίνετε για ψάρεμα.
Η μεγάλη σας κ**** απλά θα ψοφήσει μόνη της, αφού κοστίζει όλο και πιο ακριβά και αποδίδει όλο και λιγότερο (λάθος; ).

Εσείς τι κάνετε για προλάβετε τον ψόφο; Και αν τίποτα ακόμα, πότε σκοπεύετε να αρχίσετε;
Αυτά και μόνο με ενδιαφέρει να ακούσω από εσάς.

Φιλικά,
Μαρία
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
  #72  
Παλιά 26-03-09, 13:11
Το avatar του χρήστη DHMHTRHS
DHMHTRHS DHMHTRHS is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.435
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

__________________
Δώσε στη ζωή σου κάτι όχι τη ζωή σου για κάτι.
  #73  
Παλιά 26-03-09, 13:56
Γιώργος Κεφαλάς Γιώργος Κεφαλάς is offline
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Πόρτο Ράφτη
Μηνύματα: 47
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Συμφωνω απολυτα με τη Μαρια.Θεωρουμαστε απο μονοι μας η κορυφη της εξελιξης των ειδων και το μονο που εχουμε καταφερει, απο αυτη τη θεση της κορυφης, ειναι να τα εχουμε κανει πραγματικα σκατα.Πραγματικα ομως.
  #74  
Παλιά 26-03-09, 14:13
PanEx PanEx is offline
 
Εγγραφή: 04-06-2008
Μηνύματα: 22
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Γειά σας συνάδελφοι,...........Χαθήκαμε!!


Θα μιλήσω στην γλώσσα που οι περισσότεροι καλά γνωρίζεται και μιά χαρά την έχετε ανεχτεί (..........ερωνεία)

Πάλι το ψ/τ φταίει ε;;;(ερωνεία!)

Το κακόμοιρο το λαγοποδαράκι!!(ερωνεία!!)Πάε ι πάλι η Χαλκιδική ε;!!

Δεν θα τα ρίξω στους μπουκαλάκηδες,δεν θέλω να γίνω σας και σάς,.....βλέπω καθαρά τι φταίει και αυτό ξορκίζω,δεν θ'αναλοθώ σε 8 σελίδες γιατί ένας τύπος χτύπησε ένα ψάρι και δεν ζήτησε συγνώμη!

Θα τα ρίξω στους διαχειριστάδες σας που δικαιολογούν και επιτρέπουν το απαράδεκτο λεξιλόγιο στις 3 πρώτες σελίδες,..............δηλαδή αν πέσει κανένας τρατάρης στην αντιληψή σας τι καντήλια θ'ακούσει η μάνα του;;(ειρωνεία!!)

Φοίβο παλικάρι μου δεν σε καταλαβαίνουν,...........μη προσπαθείς,όσο αγνά,απλά,ανθρώπινα και να το γράψεις,δεν θα σε καταλάβουν,.......πρώτον γιατί δεν μπορούν να δούν την θάλασσα όπως εσύ,............πρέπει κάτι να τους σφίγγει,μιά ζώνη,μιά μπουκάλα,ένας ρυθμιστής,...είναι εξαρτημένοι απ'τα καλαμπαλίκια,...δεν θα σε νιώσουν ποτέ τι σημαίνει το δικό σου "ελεύθερος"..........και δεύτερο εσύ σκοτώνεις ψάρια,είσαι κατάλειπο άλλου αιώνα,ξεπερασμένος.......

Κύριες και κύριοι,...........ανοίξτε τα μάτια σας,............ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΤΕ την κατάσταση,.......εκεί έξω σαρώνουν τους βυθούς,ξεριζώνουν τις ποσειδωνείες,ποντίζουν τόννους νάυλον καθημερινά,τα γρι-γρι πετάνε τόννους ακατάλληλο για την αγορά "ψιλό" κι'εσείς φιλτράρεται τα ψ/τ φόρουμσ και βγάζετε λογίδρια για την προστασία της θάλασσας,γιά ένα λαγοπόδαρο;;

Οι άνθρωποι που φρικάρουν με τα σκοτωμένα χταπόδια δεν σημαίνει πως τα αγαπάνε ή τα προστατεύουν περισσότερο από τους άλλους,......(ειρωνεία!)Κι'εγώ φρικάρω άμα δω σκοτωμένη κατσαρίδα,θα το κάνουμε θέμα;;

Μαρία,
Τι εννοείς με την λέξη φρίκη;;

Εχεις πάει καμμιά φορά στην ιχθυόσκαλα;;
Εχεις πάει;;
Εχεις δεί τι γίνετε εκεί;;


Πήγαινε Οκτώβρη-Νοέμβρη 2-3 μέρες κολλητά μετά από κακοκαιρία στην ιχθυόσκαλα και μετά έλα να τα πούμε,......δες τι γίνετε με τα γρι-γρι στο 2ο πέρασμα και μετά έλα να μιλήσεις για φρίκη.............σας τα έχω ξαναπεί ένα ή χίλια ψαροτούφεκα δεν φέρνουν σε καμμία περίπτωση την φρίκη,..............την φρίκη δεν μπορείτε να την αγγίξετε.Να την πείτε σε κανένα ψ/τ είναι πιό εύκολο,..........μην λέτε όμως το βράδυ στον καθρέφτη σας ότι είσαστε προστάτες της θάλασσας,.....θα σας ακούσω!!


Δείτε το δάσος,.....το είπα και την προηγούμενη φορά ε;;

Σέίβ δε κατσαρίδες!!



Ζητώ βαθειά συγνώμη από 3-4 μέλη που ασχολήθηκαν σοβαρά μ'αυτό το θέμα και οι απόψεις τους είχαν ουσία και καθόλου ειρωνεία,......φαίνονται οι άνθρωποι που γράφουν γιατί πονούν την θάλασσα.......
__________________
www.spearfishingforum.gr
  #75  
Παλιά 26-03-09, 14:42
Το avatar του χρήστη geogeo
geogeo geogeo is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 6.155
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Αγαπητέ συνάδελφε (ειρωνεία),

επιτέλους κατάλαβα και ξεμπερδεύτηκα: φταίνε οι άλλοι

Ευχαριστώ (ειρωνεία)
__________________
Γιώργος Κυπραίος
  #76  
Παλιά 26-03-09, 14:57
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

ζω απο τη θαλασσα...

η θαλασσα ειναι το σπιτι και η οικογενεια μου...

τρωω μονο ζωα τα οποια καλλιεργουνται και οχι αγρια (πχ ταρανδους, βουβαλια, ροφους, συναγριδες, αντιλοπες κλπ κλπ)

εχω δει με τα ματια μου τι παει να πει να ρημαζουν οι ψαροντουφεκαδες ενα τοπικο περιβαλλον σαν το 1ο λιμανακι της βουλιαγμενης ( εχω περι τις 1500 ωρες υποβρυχιως μονο σε αυτον τον κολπο), οπου δεν εχει ουτε τρατες , ουτε δυναμιτες, ουτε διχτυα, παρα μονο καλαμαδες και ψαροντουφεκαδες , απο αυτους τους γαματους που χτυπανε το χταποδι των 500γρ (και νομιζουν οτι ειναι τερας) και τη στηρα των 300 γρ....

απο αυτους τους γαματους που σκοτωνουν ενα λαγοκεφαλο και επειδη τρωνε αμασητο οτι τους δινει η τηλεοραση το διατρανωνουν ως το μεγαλυτερο αθλο του κοσμου (ωστε να καλεσουν λιμεναρχεια, καναλια και δεν ξερω εγω τι αλλο).....


και μιλαω για ερημωση....αλλα δυστυχως δεν εχω επιστημονικα δεδομενα να δειξω για να πεισω τους δυσπιστους, εχω μονο την προσωπικη εμπειρια....(που σιγα μην τους επειθαν τα επιστημονικα δεδομενα)

αλλα ερχεται ο panex να μου δειξει οτι ζω σε αλλο πλανητη , οτι εχω χασει το δασος....

και να καταλαβω γιατι κουβαλαω μπουκαλες, κομπιουτερ , βιντεοκαμερες, φωτα κλπ κλπ κλπ....

οχι γιατι ετσι μπορω να μενω στο βυθο για ωρες και να δειχνω στα σχολεια την υπεροχη ζωη του βυθου αλλα γιατι ειμαι εξαρτημενος απο τα καλαμπαλικια....


μεγαλε, ατελειωτε, ελευθερε, εσυ και οι ινδιανοι.......

και μεις οι αλλοι φλωροι......


ΑΒΥΣΣΟΣ η αποσταση , και δεν με ενδιαφερει καν να καλυφθει....

θα συνεχιζω να παιρνω τα βιντεο μου, (ηδη εμαθα οτι σε 3 διαφορετικα σχολεια σε 3 διαφορετικες χωρες, δασκαλοι τα χρησιμοποιουν για να κανουν μαθημα!!!)

και συ συνεχισε να παιρνεις στηρες και ροφους μεχρι να τελειωσουν....


γραψε οτι θελεις τωρα......βρισε με κιολας , για μενα αυτη η κουβεντα μολις εχει τελειωσει.....

ΥΓ σιγα που σας θιξαμε την υψηλη κουλτουρα σας επειδη ειπαμε τον τυπακο που νομιζε οτι σκοτωσε τον "μεγαλυτερο εχθρο του ανθρωπου" , τον λαγοκεφαλο, αρχιτρομπα.... σιγα....

Δεν του καψαμε το σπιτι, δεν του θιξαμε την οικογενεια, ειπαμε οτι αφου νομιζει οτι πραγματοποιησε τον αθλο του Ηρακλεως ειναι απλα μαλακας....σιγα το ονειδος....
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

  #77  
Παλιά 26-03-09, 15:22
Το avatar του χρήστη Μπλε
Μπλε Μπλε is offline
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.479
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Έτσι, απλά για τα μάτια του κόσμου...ΡΟΦΟΣ
__________________
The sea needs a break, NOT a break into! Put an END in OVERFISHING!
  #78  
Παλιά 26-03-09, 15:24
Σπύρος-Ιάσων Σπύρος-Ιάσων is offline
 
Εγγραφή: 29-08-2008
Μηνύματα: 10
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PanEx Εμφάνιση μηνυμάτων
.
.
.
Θα τα ρίξω στους διαχειριστάδες σας που δικαιολογούν και επιτρέπουν το απαράδεκτο λεξιλόγιο στις 3 πρώτες σελίδες,..............δηλαδή αν πέσει κανένας τρατάρης στην αντιληψή σας τι καντήλια θ'ακούσει η μάνα του;;(ειρωνεία!!)
Πάνο, σωστά! από τη στιγμή που υπάρχει τέτοια συμπεριφορά και αντιμετώπιση, νομίζω είναι δεδομένο πως ότι κι αν γράψεις εσύ, ο Φοίβος, εγώ απλά θα "προκαλέσει". Άσε που δεν έχει νόημα να προσπαθείς να πείσεις τον άλλο ότι δεν είσαι μ αλάκας όταν σε αποκαλεί έτσι στη μούρη σου μπροστά κι εσύ προσπαθείς να του φερθείς με το γάντι και να συνεννοηθείς...
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο PanEx Εμφάνιση μηνυμάτων
Φοίβο παλικάρι μου δεν σε καταλαβαίνουν.......
Πάνο, ούτε εσένα σε κατάλαβαν ούτε το Φοίβο. Νομίζω πως απλά χάνετε το χρόνο σας που μπήκατε στη διαδικασία να προσπαθήσετε να συνομιλήσετε με ανθρώπους που με το "καλημέρα σας" σας έχουν στήσει στον τοίχο. Πάμε πάλι πίσω στα δικά μας και αφήστε τα παιδιά εδώ στην "ησυχία" που τους περιτριγυρίζει όταν δεν βρίσκονται στο "χώρο τους" ψαροντουφεκάδες...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σπύρος-Ιάσων : 26-03-09 στις 15:31.
  #79  
Παλιά 26-03-09, 15:28
Το avatar του χρήστη Physalia
Physalia Physalia is offline
Μέλος του Συλλόγου ΤΗΘΥΣ
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.525
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

δεν ξέρω γιατί συνεχίζω, δεν ξέρω γιατί συνεχιζω κι ίσως ο Γιώργος Δ. έχει δίκιο για την άβυσσο.
Δεν ξέρω γιατί δεν γίνομαι κατανοητή, δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό πια....

Πάνο,

όταν λέω ότι φρικάρω όταν βλέπω πιασμένα ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ, εννοώ με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ. Πόσο ακόμα να το ξεκαθαρίσω;

Όταν μιλάω για το χταπόδι δεν το λέω παρά μόνο απαντώντας στον Φοίβο ως αντιπαράθεση στο δικό του: όσο γνωρίζω σκοτώνω καλύτερα.
Υπάρχει απλά και άλλη άποψη και ήθελα να ακουστεί κι εκείνη, αν και εδώ που τα λέμε με είχε ήδη καλύψει ο Νεοκλής (δεν είχα δει το πανέμορφο μήνυμά του καθώς έγραφα) λέγοντας ότι μπορεί κανείς να μαθαίνει για να αγοράζει σωστότερα -οπότε σκοτώνει ακόμα λιγότερο.


Σε ό,τι αφορά το ήθος των διαχειριστάδων αυτού του φόρουμ, σε ευχαριστώ για το κομπλιμάν, θα το πάρω προσωπικά.
Μου επιτρέπεις να επιστρέψω τη φιλοφρόνηση, διερωτώμενη για το ήθος των διαχειριστών των Ψ/Τ φόρουμ όταν αυτά τιγκάρουν με φωτό υπερψαριών-που-βγάζουν-μάτι αλλά κανείς δεν έχει τα κότσια να βγει να τις φτύσει.
"Είσαι ΘΕΟΣ" "Είσαι ΜΑΓΚΑΣ" "Είσαι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ" κλπ κλπ

Αυτά περί ηθών και ας μετρήσουμε τώρα ποιος τα έχει μεγαλύτερα.



Λυπάμαι γιατί κάθε προσπάθεια προσέγγισης πέφτει απλά στο βρόντο.
Μάλλον θα κλείσω εδώ τη δική μου συνδρομή σε αυτό το θέμα, αφού θα λείπω εκτός Αθηνών για κάμποσες μέρες (η μόνη εγγύηση να σταματήσω να μιλάω )


ΥΓ. Με αυτά και με αυτά θυμήθηκα κι εκείνα τα ξένοιαστα παιδικά μου χρόνια, τότε που μου έλεγε η μαμά μου να μαζέψω τα παιχνίδια μου που ήταν σκορπισμένα παντού κι εγώ απαντούσα "Α, μπα, να πεις στην αδερφή μου να μαζέψει τα δικά της"
Ωραίοι καιροί.


Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο grandbleu Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι, απλά για τα μάτια του κόσμου...ΡΟΦΟΣ
Ψιλά γράμματα Γιάννη, τι μας λες τώρα, να πας να πεις πρώτα στους παραγαδιάρηδες να μαζέψουν τα κουβαδάκια τους πρώτοι
__________________
The fish doesn't think because the fish knows everything
  #80  
Παλιά 26-03-09, 15:41
Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΛΒΕΡΟΥΔΗΣ is offline
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 709
Απάντηση: Προσοχή!! Στη Χαλκιδική, οτιδήποτε κινείται υποβρυχίως είναι επικηρυγμένο!

αντε αλλο ενα τελευταιο.....




ΜΑΓΚΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ...(ροφος)

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ και ΜΟΝΟ



αυτο λεμε ολοι εδω....αυτο λενε αυτοι που ξερουν.....ειναι απλο....

αν δεν το καταλαβαινετε αυτο δεν εχει νοημα καμμια κουβεντα....
__________________
Scuba around the globe
www.aqualized.com

Κλειστό Θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:56.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.