Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικός Εξοπλισμός > Ρυθμιστές Αναπνοής και Φιάλες
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Συζητήσεις για ρυθμιστές, φιάλες και συνδυασμούς τους (διπλές, stage, κλπ) - Υπομονή, στις 100.000 βουτιές εμφανίζονται βράγχια! :-)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-08-13, 14:54
christos_____ christos_____ is offline
 
Εγγραφή: 23-08-2013
Μηνύματα: 5
Χταποδι δευτερο σταδιο

Εχω ενα ρυθμιστη mk17 με g250v δευτερο σταδιο.Και για εφεδρικο δευτερο σταδιο εχω ενα αρκετα παλιο airtronic γραφει πανω.Τι θα μου προτεινατε για βοηθητικο να παρω.Επίσης αν παρω κατι εκτος απο scubapro θα δουλευει σωστα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-08-13, 16:03
Jsub Jsub is offline
 
Εγγραφή: 01-11-2010
Μηνύματα: 159
Απάντηση: Χταποδι δευτερο σταδιο

Καταρχάς αν έχεις το δεύτερο στάδιο που νομίζω, κράτα το για ιστορικούς λόγους. Έχει μεταλλικό ή πλαστικό καπάκι? Πρόκειται για γαλλική εταιρεία η οποία δεν ξέρω άν υπάρχει πιά.

Όποιο δεύτερο στάδιο και να πάρεις θα δουλεύει μια χαρά αν έχει ρυθμιστεί σωστά. Τουλάχιστον αυτό ισχύει στις περιπτώσεις που ακολουθείται η ίδια φιλοσοφία στον σχεδιασμό του πρώτου και δεύτερου σταδίου.

Παρ'όλα αυτά για λόγους ευκολίας στο service θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι απο τον ίδιο κατασκευαστή.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-08-13, 21:02
christos_____ christos_____ is offline
 
Εγγραφή: 23-08-2013
Μηνύματα: 5
Απάντηση: Χταποδι δευτερο σταδιο

Με πλαστικο καπακι ειναι κ ειναι οντως αρκετα παλιο.Αφου να φανταστεις το εβγαλα απο ρυθμιστη mares R1 με δευτερο σταδιο mares beta.Κ εγω σκεφτικα να παρω κατι απο τον ιδιο κατασκευαστη αλλα ξεφευγει σε τιμη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:24.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.