Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Καταδυτικοί προορισμοί & Προτάσεις για κατάδυση. > Καταδυτικά Ταξίδια στο Εξωτερικό
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Μόλις γυρίσατε από κάποιο ταξίδι σε μαγικούς εξωτικούς βυθούς; Ε.. δεν θα μας πείτε πως περάσατε να ζηλέψουμε; :-)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-05-11, 16:06
Το avatar του χρήστη -diver-
-diver- -diver- is offline
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 11
Μάλτα

Πριν από μερικά χρόνια πήγα στην Μάλτα για διακοπές και συνδίασα τις διακοπές, όπως ήταν φυσικό, με μια κατάδυση στο ανοιχτό πέλαγος της Μεσογείου. Περιττό να ειπωθεί ότι ο βυθός ήταν γεμάτος από αεροπλάνα και σπήλαια.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι στην είσοδο μιας σπηλιάς είχε ένα μνημείο εις μνήμην ενός ζευγαριού δυτών οι οποίοι 'χάθηκαν' εκεί μέσα λόγω απερισκεψίας (δεν είχαν μίτο).

Όσον αφορά τον υποθαλάσσιο κόσμο είχε φοβερή ορατότητα, τρομερά δυνατό θαλάσσιο ρεύμα (ανοιχτό πέλαγος γαρ) και υπέροχη βλάστηση με πανύψηλα φυτά.

Τέλειο σκηνικό!!!
__________________
THINK before you ACT!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-05-11, 20:20
Το avatar του χρήστη angelohar
angelohar angelohar is offline
 
Εγγραφή: 22-12-2009
Μηνύματα: 64
Απάντηση: Μάλτα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο -diver- Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν από μερικά χρόνια πήγα στην Μάλτα για διακοπές και συνδίασα τις διακοπές, όπως ήταν φυσικό, με μια κατάδυση στο ανοιχτό πέλαγος της Μεσογείου. Περιττό να ειπωθεί ότι ο βυθός ήταν γεμάτος από αεροπλάνα και σπήλαια.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι στην είσοδο μιας σπηλιάς είχε ένα μνημείο εις μνήμην ενός ζευγαριού δυτών οι οποίοι 'χάθηκαν' εκεί μέσα λόγω απερισκεψίας (δεν είχαν μίτο).

Όσον αφορά τον υποθαλάσσιο κόσμο είχε φοβερή ορατότητα, τρομερά δυνατό θαλάσσιο ρεύμα (ανοιχτό πέλαγος γαρ) και υπέροχη βλάστηση με πανύψηλα φυτά.

Τέλειο σκηνικό!!!
μου ακουγετε απλα καταπληκτικο μακαρη να ειχαμε την δυνατοτητα να τα βλεπαμε ολα αυτα και εμεις καποια στιγμη....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-05-11, 19:59
Το avatar του χρήστη -diver-
-diver- -diver- is offline
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 11
Απάντηση: Μάλτα

Φίλε μου angelohar είναι αρκετά εύκολο να πας σε μια τέτοια εκδρομή μιας και η Μάλτα είναι ένας προορισμός που θεωρείται αρκετά προσιτός στο βαλλάντιο του μέσου Έλληνα.
Όπως και να έχει αξίζει ο κάθε δύτης να κάνει μια τέτοια κατάδυση! Σου εύχομαι κάποια στιγμή να σου 'κάτσει' η ευκαιρία και να βουτήξεις σε 'ανοιχτά' νερά!
__________________
THINK before you ACT!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-05-11, 22:45
Το avatar του χρήστη angelohar
angelohar angelohar is offline
 
Εγγραφή: 22-12-2009
Μηνύματα: 64
Απάντηση: Μάλτα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο -diver- Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου angelohar είναι αρκετά εύκολο να πας σε μια τέτοια εκδρομή μιας και η Μάλτα είναι ένας προορισμός που θεωρείται αρκετά προσιτός στο βαλλάντιο του μέσου Έλληνα.
Όπως και να έχει αξίζει ο κάθε δύτης να κάνει μια τέτοια κατάδυση! Σου εύχομαι κάποια στιγμή να σου 'κάτσει' η ευκαιρία και να βουτήξεις σε 'ανοιχτά' νερά!
σ'ευχαριστω φιλε μου diver ν'ασε καλα....!
θα προσπαθησω καποια στιγμη να παω,ειναι πολυ ωραιο να βλεπεις διαφορετικους νεους υδατινους κοσμους...
στην της μαλτας...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-05-11, 09:54
Το avatar του χρήστη GolfLima
GolfLima GolfLima is offline
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Μηνύματα: 12
Απάντηση: Μάλτα

Υπάρχει μήπως κάποια πρόταση για καταδυτικό κέντρο στη Μάλτα από φίλο που πήγε πρόσφατα? Είναι ένας πιθανός προορισμός μου φέτος.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-05-11, 14:05
Το avatar του χρήστη -diver-
-diver- -diver- is offline
 
Εγγραφή: 07-08-2009
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 11
Απάντηση: Μάλτα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο GolfLima Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει μήπως κάποια πρόταση για καταδυτικό κέντρο στη Μάλτα από φίλο που πήγε πρόσφατα? Είναι ένας πιθανός προορισμός μου φέτος.
Μία πολύ καλή πρόταση είναι το http://www.dmdiving.nl

Μπες στο site και θα βρεις πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες
__________________
THINK before you ACT!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-05-11, 09:43
Το avatar του χρήστη GolfLima
GolfLima GolfLima is offline
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Μηνύματα: 12
Απάντηση: Μάλτα

Πολύ ενδιαφέρον όντως το link ευχαριστώ πολύ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:56.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.