Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ'  

Επιστροφή   Σ.E.A. 'ΤΗΘΥΣ' > Τεχνική Κατάδυση > Εισαγωγή στην τεχνική κατάδυση
Εγγραφή Forum Συχνές Ερωτήσεις Λίστα Μελών Ημερολόγιο

Οι ερωτήσεις που πάντα θέλαμε να κάνουμε

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-06-08, 23:54
Το avatar του χρήστη Σώτος Χριστοδούλου
Σώτος Χριστοδούλου Σώτος Χριστοδούλου is offline
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 630
Απάντηση: Stroke test

Δημήτρη ευχαριστώ για την εκτενή αναφορά. Με τιμά και οπωσδήποτε με πείθει.

Καμιά φορά ξέρεις δεν είναι το τι λες, είναι το πώς το λές. Διακρίνω στο post σου έντονο το στοιχείο της προσωπικής άποψης και προσωπικής κρίσης και έχεις και μια πειθώ που πηγάζει κατ' εμέ από την ισορροπημένη αναφορά που κάνεις.

Έχω κάνει σχολεία με 4 διαφορετικούς οργανισμούς μέχρι τώρα από τους οποίους για τους τρείς έχω προχωρήσει μέχρι και επίπεδο εκπαιδευτή. Και από τους τέσσερεις αλλά ιδιαίτερα από τους 3 PADI, NAUI και TDI έχω πάρει πολύ καλά στοιχεία και μπορώνα πώ ότι έχουν επηρεάσει σε μεγάλο βαθμό τον τρόπο που αντιμετοπίζω γενικά τα καταδυτικά πράγματα. Ίσως αν η GUE είχε άλλο τρόπο προσέγγισης (π.χ. αλά Γκαλών style) να ήμουν τώρα άλλος ένας υπέρμαχος της. Δυστυχώς όμως καλώς ή κακώς έχω απορρίψει την όλη ιδέα από την γέννησή της (βλέπε άρθρο Irvine), ο άνθρωπος καλώς ή κακώς δεν με έχει πείσει και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Ίσως να γίνω και εγώ κάποτε GUE με την προυπόθεση ότι το μαγαζί θα "λειτουργεί υπό νέα διεύθυνση". Ίσως πάλι από την άλλη αν εκλείψουν τα αρνητικά vipes που εκπέμπουν κάποιοι που ανοίκουν στην οικογένεια να το κάνω και νωρίτερα.
Απάντηση με παράθεση
 



Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.